بازاریابی شبکه های اجتماعی، چرا و چگونه؟

همانطور که می دانید، شبکه های اجتماعی یکی از محبوب ترین جایگاه های اینترنتی را دارد. با افزایش محبوبیت شبکه های اجتماعی، پدیده ای به نام بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز به وجود آمد. بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز یکی از روش هایی است که شما می توانید در بین مردم کالا و یا خدمات خود را به افراد معرفی کنید. اما برای ورود به این حوزه باید اصولی رعایت شود تا بتوانید بهترین تاثیر را بر مخاطب خود داشته باشید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی را از کجا شروع کنیم؟

در بازاریابی شبکه های اجتماعی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

تاثیر بازاریابی شبکه های اجتماعی بر روی کسب و کار ما چیست؟

در ادامه علاوه بر پاسخ این سوالات ، به توضیح کامل شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی را از کجا شروع کنیم؟

قطعا طراحی سایت اولین گام موثر برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی است. توجه داشته باشید که هدف از ورود به شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی ، توجیح مشتری و برند سازی می باشد نه تبلیغات مستقیم و فروش! بعد از طراحی سایت و تکمیل آن نوبت به ایجاد صفحات رسمی در شبکه های اجتماعی می رسد که بازدید کننده و مشتری را به سایت اصلی متصل می کند.

به این نکته توجه داشته باشید که شبکه های اجتماعی بین مردم عمر محدودی دارند. تمام شبکه های اجتماعی به صورت دائم در حال نبرد هستند تا محبوبیت خود را افزایش دهند. در هر دوره یکی از شبکه های اجتماعی میان مردم محبوب است اما پس از مدتی جای یکدیگر را می گیرند. به همین دلیل اگر شما تمرکز خود را فقط در یک صفحه در شبکه های اجتماعی بگذارید، امکان اینکه یک شبه تمام مخاطبین خود را از دست بدهید بسیار زیاد است! مانند اتفاقات دی ماه 1396 در ایران که به فیلتر شدن تلگرام ختم شد. در این زمان گفته شد فقط در روز های اولیه فیلترینگ تلگرام، 20 هزار کسب و کار که بر روی تلگرام فعالیت می کردند نابود شدند!

در بازاریابی شبکه های اجتماعی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اولین چیزی که در بازاریابی شبکه های اجتماعی اهمیت خاصی دارد این است که نباید در آن ها به تبلیغ مستقیم پرداخت، تمامی تبلیغات و بازاریابی ها باید طبق اصول و اجتماعی شده باشند. در ادامه به بررسی برخی از نکات در این رابطه می پردازیم:

  • در بازاریابی شبکه های اجتماعی شما در یک جایگاه کاملا یکسان با بازدید کننده قرار دارید.

فراموش نکنید که در شبکه های اجتماعی بیشتر قدرت در دست بازدید کننده قرار دارد تا شما. این بازدید کنندگان صفحات شما در شبکه های اجتماعی هستند که تعیین می کنند تبلیغات شما موثر و تاثیر گذار باشند یا نه.

  • بازدید کنندکان را تبدیل به تبلیغ کننده ی خود کنید

افراد می توانند با اشتراک گذاری و پسندیدن (لایک زدن) پست ها و اطلاعات جذاب شما تبدیل به تبلیغ کننده ی شما شوند.

  • استفاده از مطالب جدید ، جذاب و جالب

در بازاریابی شبکه های اجتماعی مطالب تعیین کننده ی موفقیت یا شکست تبلیغات شما می باشند. سعی کنید از مطالب جذاب ، جدید و جالب برای جذب افراد استفاده کرده و از تبلیغات مستقیم و مطالب حشو و اضافی پرهیز کنید. مطالب تبلیغاتی نیز باید فقط در حد اطلاع رسانی و توضیح فواید و نکات قوت محصولات و خدمات باشد.جذابیت پست ها و مطالب می تواند به همراه تصاویر و فیلم ها و متن های جنجالی صورت پذیرد.

“مطلبی که هزار بار لایک بخورد بهتر از هزار مطلبی است که یک بار لایک می خورد”

  • در بازاریابی شبکه های اجتماعی توجه خاصی به مشتریان خود داشته باشید.

کسانی که شما را دنبال (Follow) می کنند می توانند تبدیل به مشتریان بالقوه ی شما شوند ، شما می توانید برای این گروه از افراد پیشنهادات ویژه و تبلیغات موثر تری داشته باشید.

  • تاثیر مستقیم بازاریابی شبکه های اجتماعی در سئو سایت:

الگوریتم های جدید موتور های جستجو اهمیت خاصی به این موضوع داده و این امر به یکی از مهمترین عناصر تاثیر گذار در سئو سایت و رتبه بندی آن در نتایج موتور های جستجو تبدیل شده است. بنابراین فعالیت استاندارد در شبکه های اجتماعی باعث افزایش سئو سایت شما و در نتیجه ظاهر شدن در صفحه اول نتایج گوگل خواهد شد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی و سئو سایت

بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند در کنار سایر تکنیک های بازاریابی اینترنتی مانند ایمیل مارکتینگ ، تبلیغات اینترنتی ، بازاریابی محتوا ، وب برندینگ ، تبلیغات کلیکی و … یکی از گزینه های جذب بازدید کننده به سایت شده و درنتیجه تاثیر مستقیمی بر سئو سایت و بهینه سازی سایت خواهد گذاشت.تمامی این عوامل دست به دست هم داده و با رعایت برخی از نکات کلیدی در طراحی سایت و سئو سایت رتبه سایت ما را در نتایج جستجو کاهش داده وموتور های جستجو را تبدیل به بازاریاب و تبلیغ کننده ی اصلی سایت و محصولات ما می کنند.

 

گروه طراحی سایت ورتکس، متخصص طراحی انواع سایت ها مانند، طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی و … است. اگر با خواندن این مقاله تصمیم گرفته اید که فعالیت صرفا در شبکه های اجتماعی را حرفه ای کنید و سایت اختصاصی خود را راه اندازی کنید، ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. می توانید درخواست سفارش طراحی سایت را از طریق فرم سفارش نمایید تا با شما تماس بگیریم و مشاوره رایگان بگیرید.

مطالب زیر را حتما بخوانید
نظر شما چیست؟