چرا سایت بهتر از شبکه های اجتماعی است؟

داشتن وب سایت یکی از اصول اولیه و مهم هر کسب و کاری اینترنتی است. در این مقاله به بررسی مزیت های داشتن سایت می پردازیم و دلیل اینکه تنها یک صفحه در شبکه های اجتماعی داشتن نمی تواند کسب و کار خود را تضمین کند را بیان می کنیم.

مدت زیادی نیست که شبکه های اجتماعی، جزء مواردی شده اند که ما در طول روز حداقل یکبار به آن ها مراجعه می کنیم و انواع صفحات، کانال ها و هشتگ ها را با موضوعات مختلفی می بینیم و در زمینه کاری های مختلف کسب و کارهای کوچکی را می بینیم که دارند از این شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و … به عنوان یک ابزار برای فروش محصولات، معرفی خدمات و دیگر موارد استفاده می کنند. استفاده از تمامی ابزار های موجود برای معرفی، فروش و … یک امر ضروری محسوب می شود، اما محدود کردن خود فقط به شبکه اجتماعی کار بسیار نادرستی است!

اما داشتن یک کسب و کار اینترنتی و داشتن یک برنامه ریزی صحیح، تنها با استفاده از ابزارهایی مثل شبکه های اجتماعی امکانپذیر نیست و در صورتی که فقط با همین روال ادامه داشته باشد پیشرفتی در کار نخواهد بود.

امروزه داشتن یک وب سایت برای کسب و کار های کوچک و بزرگ در هر زمینه ای، یک اصل ساده است و قطعا یک وب سایت موفق می تواند نردبان موفقیت باشد و راه رسیدن شما به موفقیت را تضمین کند.

چرا سایت بهتر از شبکه های اجتماعی است؟

شبکه های اجتماعی هرچقدر هم گسترده باشد، باز هم نمی تواند جای طراحی سایت را بگیرد، بلکه شبکه های اجتماعی بعد از طراحی سایت می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای هدایت مخاطبان و بازاریابی برای سایت شما باشد. اگر به سال های گذشته نگاه کنید، متوجه می شوید که شبکه های اجتماعی زیادی بوده اند که زمانی میان مردم محبوبیت داشته اند اما الان هیچ خبری از آن ها نیست. به عنوان مثال چند سال قبل فیسبوک پر بود از کاربران ایرانی و صفحات بزرگ که چندین هزار تا چندین میلیون کاربر داشتند. اما حالا دیگر کمتر ایرانی را پیدا می کنید که هنوز هم به فیسبوک سر بزند! بعد از آن شبکه های اجتماعی دیگری مانند وی چت، وایبر، واتس اپ و … آمدند اما همه ی آن ها عمر محدودی داشتند و تعداد کاربران آن ها به شدت ریزش کرد. اینجاست که مزیت های داشتن سایت نمایان می شود.

پس نمی توان هیچ وقت کسب و کاری را فقط بر مبنای یک شبکه اجتماعی بنا کرد، بلکه فقط می توان کاربران را از شبکه های اجتماعی جذب سایت کرد تا کاربر و مشتری دائمی شما شوند که اگر زمانی یک شبکه اجتماعی محبوبیت خود را از دست داد، راه ارتباطی شما با کاربران و مشتریان بسته نشود و تمام آن چه را که ساخته اید خراب نشود تا محبور نباشید تمام کسب و کار و فعالیت خود را از ابتدا دوباره شروع کنید!

شبکه های اجتماعی بعد از طراحی سایت یکی از بهترین گزینه ها برای هدایت مخاطبان و بازاریابی برای سایت شما باشد

تمام شبکه های اجتماعی عمر محدودی میان مردم دارند!

یک سایت پایگاه اینترنتی محسوب می شود، اما یک صفحه از شبکه های اجتماعی فقط می تواند یک صفحه باشد نه بیشتر! درضمن اعتبار و اعتمادی که در بین مردم نسبت به یک وب سایت وجود دارد بسیار بیشتر از یک کانال تلگرامی ای می باشد که مخاطبان آن دقیقا نمی دانند سازنده آن چه کسی است!

چرا طراحی سایت؟ چرا طراحی سایت بهتر از شبکه های اجتماعی است ؟ چون با طراحی سایت برای کسب و کار خود می توانیم چندین درجه اطمینان بیشتری به مشتریان و یا کاربران بدهیم و با طراحی سایت، می توان کلی کار انجام داد که آن هم همگی درون سایت شما صورت می گیرند، برای مثال؛ شما می توانید خدمات، نمونه کارها، فرم تماس، پرداخت آنلاین و یا صدها موارد و امکانات دیگری که تنها می توان با یک سایت پیاده کرد را داشته باشید، با طراحی سایت مراحل خرید مشتریان را آنلاین و خیلی آسان تر کنید، چرا که خیلی از مشتریان به دلیل سخت بودن و یا خوب نبودن مراحل خرید، در حین خرید با بی اعتمادی از خریدشان منصرف می شوند که این مشکل را با طراحی سایت خوب می توان جبران نمود.

حالا اگر با خواندن این مقاله تصمیم جدی برای طراحی یک وب سایت حرفه ای و شکیل گرفته اید، می توانید از طریق فرم زیر سفارش طراحی سایت خود را درج کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

منبع: رادنش

ویرایش: مسعود جواهری

مطالب زیر را حتما بخوانید
نظر شما چیست؟